"Deň detí na Gäceli"(2.6.2013 -nedeľa) Začiatok 13.00hod. 

Mesto Dolný Kubín,obce Oravská Poruba,Veličná a "4TIME" vás srdečne pozývajú !

 Príďte po druhý krát so svojimi ratolesťami do Tília kempu Gäceľ,kde na nich čaká množstvo súťaží . V spolupráci s Okresným riaditeľstvom Policajného zboru,Hasičským a záchranným zborom v Dolnom Kubíne,Horskou záchrannou službou a cestným záchranným systémom vám pripravia popoludnie zábavy a predvedú vám ukážky zo svojej činnosti.Nebudú chýbať ani cvičený policajný psy a deti si budú môcť vyskúšať jazdu na koňoch,skákanie na nafukovadlách,aquzorbink a zasúťažiť si v rôznych disciplínach...

 "2.Gäceľská haluška " (9.6.2013 -nedeľa) Začiatok 13.00hod

Po úspešnom minuloročnom prvom ročníku si prídte vyskúšať znovu ako je to navariť bryndzové halušky v kotlíku !.Družstvá musia byť minimálne trojčlenné ,pričom zápisné pre každé družstvo je 5EUR.Pre súťažné skupiny bude prichystaná jedna pivná garnitúra (stôl a dve lavice) ,drevo na oheň a voda.Všetky suroviny na prípravu ako aj náradie s kotlíkom si musia doniesť súťažiaci.

Okrem súťaže družstiev , bude pre jednotlivcov pripravená súťaž vo viacerých disciplínach a to : obľúbený hod polystyrénovým oštiepkom,pitie žinčice na čas,žutie dlhých syrových korbáčov,držanie žinčicových krígľov na výdrž a iné.

Do tanca i na počúvanie nám bude celý čas vyhrávať a spievať folkloristi z ľudového súboru. Po skončení súťažných disciplín,pokračuje zábava pri tanečnej muzike...

 

"16.Rockový záber " (14.-15.2013 -piatok,sobota)

Občianske združenie T.A.R.G.O. a "4TIME"  vám pripravili prehliadku rockovej scény...

Vstupné: 9,-EUR (do30.4.)  11,-EUR (do13.6.) 14,-EUR namieste (dvojdňový)  

Môžete sa tešiť na týchto interpretov :

Ewa Farna,Gladiátor,Arzén,Miro Šmajda,Dragon´s Eye, Sakumprásk, ČAD,Vandali, Idea,Black Storm,TARGO,Alternatiwe,Kamorthon,Hlahol,Metropolis a mnoho ďaľších


"1.Oravský polmaratón" (22.6.2013-sobota) Štart 10.00 hod.

Oravský polmaratón - logo

Organizátori spolu Centrom voľného času pri Základnej škole Janka Matúšku ,si v tomto víkende pripravili lahôdku pre aktívnych bežcov.

Trať povedie cez tri katastre a alternatívou pre polmaratón je aj beh na 10 km. Prihlášky môžete smerovať na náš e-mail : info@4time.sk,kde vám obratom zašleme propozície behu.

Po vyhodnotení cca o 13.30hod. pokračujeme v zábave v areáli parku za reštauráciou Pod Lipami pri country hudbe so skupinou SAMO (J.Moľa a I.Slamka)


Kategórie : muži do 40rokov,do 50 rokov,do 60rokov ,nad 60rokov

                  ženy do 35 rokov a nad 35 rokov

Štartovné je 5,- EUR (v cene je štartovné číslo ako suvenír pre bežca,teplé jedlo,nápoj)

V prípade prihlášky do 31.5.2013 obdrží pretekár (v cene štartovného)  štartovné číslo so svojim menom a logom polmaratónu.

Profil a trasa Polmaratón

Profil trate polmaratón

Trasa polmaratón


Profil a trasa behu na 10km

Profil 10km

Trasa 10km


Ďakujeme všetkým pretekárom za účasť na 1.Oravskom polmaratóne !

Ďakujeme aj všetkým dobrovoľníkom pri organizácii podujatia a taktiež všetkým partnerom a sponzorom !

Na prvom ročníku za zúčastnilo 74 pretekárov,čo považujeme za veľký úspech.Vo fotogalérii uverejňujeme pár fotiek,ale viac na

https://plus.google.com/photos/110700358276690977454/albums/5892304832018479745?banner=pwa

VÝSLEDKY

Polmaratón muži do 40 rokov

1.(št.č.71) Hýl Lukáš 1:18:12

2.(št.č.75) Machaj Jozef 1:35:04

3.(št.č.40) Krajíček Ivan 1:42:04

Polmaratón muži do 50 rokov

1.(št.č.60) Bíreš Róbert 1:25:39

2.(št.č.67) Helcel Richard 1:35:32

3.(št.č.27) Sopúch Dušan 1:35:37

Polmaratón muži do 60 rokov

1.(št.č.33) Barabáš Vladimír 1:39:23

2.(št.č.35) Nemeš Ľuboš 1:50:38

3.(št.č.46) Dudáš Ján 2:02:38

Polmaratón muži nad 60 rokov

1.(št.č.62) Hýroš Pavol 1:52:21

2.(št.č.41) Kincel Pavol 1:57:14

3.(št.č.28) Lörinc Jozef 2:20:24

Polmaratón ženy

1.(št.č.63)Kramárová Katarína  1:50:12


Beh na 10Km Muži

1.(št.č.10) Kubej Tomáš 35:13:00

2.(št.č.12) Benko Tomáš 36:41:00

3.(št.č.19) Ďubašák Ján 37:46:00  

Beh na 10km Ženy

1.(št.č.13) Valová Silvia 43:28:00

2.(št.č.21) Samková Erika 43:35:00

3.(št.č.16) Laurinčíková Linda 53:23:00

Celkové poradie polmaratón muži

1 71 Hýl Lukáš 1:18:12
2 60 Bíreš Robert 1:25:39
3 75 Machaj Jozef 1:35:04
4 67 Helcel Richard 1:35:32
5 27 Sopúch Dušan 1:35:37
6 33 Barabáš Vladimír 1:39:23
7 37 Pánik Vladimír 1:41:52
8 40 Krajíček Ivan 1:42:23
9 44 Lisý Radoslav 1:42:50
10 22 Duda Roman 1:45:20
11 23 Fonfer Viktor 1:45:58
12 48 Maxa Jakub 1:47:01
13 55 Ševec Michal 1:47:18
14 38 Lisý Roman 1:47:40
15 34 Hanus Miroslav 1:47:50
16 65 Záhora Ľubomír 1:48:01
17 24 Eliáš Rastislav 1:48:16
18 50 Rybár Ján 1:48:20
19 47 Kobyľák Juraj 1:49:40
20 63 Kramárová Katarína 1:50:12
21 35 Nemec Ľuboš 1:50:38
22 36 Bojtoš Miroslav 1:51:00
23 26 Bruncko Jaroslav 1:51:14
24 62 Hýroš Pavol 1:52:21
25 20 Stieranka Rastislav 1:52:26
26 56 Garbier Milan 1:54:54
27 64 Cíbik Jaroslav 1:55:09
28 58 Mrvečka Michal 1:55:21
29 51 Talapka František 1:56:13
30 41 Kincel Pavol 1:57:14
31 31 Pinka Peter 1:57:48
32 69 Pňáček Michal 1:58:09
33 59 Bartko Peter 1:58:12
34 68 Ranostaj Ján 1:59:54
35 25 Hajdúk Pavol 2:00:07
36 46 Dudáš Ján 2:02:57
37 57 Mrvečka Viliam 2:05:01
38 74 Suroviak Michal 2:06:06
39 70 Badžgoň Ľubomír 2:11:45
40 73 Guštafík Maroš 2:12:10
41 72 Hudák Marek 2:12:10
42 54 Černoch Juraj 2:15:38
43 30 Lučanský Patrik 2:18:23
44 53 Vajduliak Juraj 2:18:26
45 28 Lörinc Jozef 2:20:24
46 49 Tapajna Richard 2:35:55
47-49 39 Lehocký Štefan 2:52:05
47-49 42 Záhumenický Milan 2:52:05
47-49 66 Lofaj Stanislav 2:52:05

10km muži

1 10 Kubej  Tomáš 35:13:00
2 12 Benko Tomáš 36:41:00
3 19 Ďubašák Ján 37:46:00
4 17 Sitárik  Dávid 37:51:00
5 18 Buckulčík Ivan 40:22:00
6 6 Prieložný Ivan 42:25:00
7 14 Mandivec Pavol 45:01:00
8 4 Figula Juraj 48:22:00
9 20 Pasztor Peter 49:30:00
10 24 Balko Michal 52:34:00
11 9 Kapina Peter 54:43:00
12 25 Hrabal Miroslav 56:17:00
13 11 Vajduliak Juraj 57:01:00
14 5 Černoch Juraj 57:48:00

Polmaratón ženy

1 63 Kramárová Katarína 1:50:12

10km ženy

1 13 Valová Silvia 43:28:00
2 21 Samková Erika 43:35:00
3 16 Laurinčíková Linda 53:23:00
4 2 Dobijová  Žaneta 54:24:00
5 22 Dudáková  Drahoslava 56:48:00
6 7 Schindzielorzová  Petra 57:49:00
7 15 Mríšková  Alexandra 1:01:22
8 23 Rolíková Janka 1:05:44
9 8 Školníková Miroslava 1:13:36





"Gäceľský labrador" (30.6.2013- nedeľa) Začiatok 13.00 hod.

Príďte so svojimi štvornohými miláčikmi !!

Táto nedeľa bude patriť všetkým milovníkom psov,kde budú môcť získať cenné rady od profesionálnych cvičiteľov. Určite veľkým ťahákom bude vystúpenie a cenné rady Moniky Olšovskej známej z televíznej  súťaže Česko-Slovensko má talent ,ktorá získala 3.miesto na prestížnom CRUFTS v Anglicku a predvedie nám dog dancing.Špotovou kynológiou vás prevedie Richard Holík a dozviete sa aj ako pracujú záchranárske psy v K7.

          Gestorom a partnerom podujatia je cvičiteľ Tomáš Schvartz a jeho www.psiaskola.sk

      

Mini - futbalový turnaj o"Gäceľský pohár" -

(6.-7.7.2013 -sobota,nedeľa)

Ospravedlňujeme sa všetkým priaznivcom futbalu,ale turnaj sme museli z technických príčin zrušiť.Veríme,že napriek tomu nám zachováte priazeň a svojou účasťou nás podporíte na ostatných podujatiach.

Ďakujeme za pochopenie.... 

Futbalový turnaj je určený pre neregistrovaných hráčov  resp.registrovaných hráčov nad 35 rokov . Každé družstvo hrá zo 4-mi hráčmi bez brankára na bránky veľkosti flórbalových (160x120cm). Bude sa hrať na dvoch trávnatých ihriskách na čas 2 x 15min. Rozhodovať bude na každom ihrisku jeden rozhodca. Rozmery ihriska je 24 x 12m.(resp.20x10m). Hrá sa po skupinách a ďalej vyraďovacím spôsobom.Presná štruktúra skupín a časové rozpisy sa zverejnia podľa definitívneho počtu prihlásených družstiev.Zápisné pre každé družstvo 15EUR.

Pre víťazov sú prichystané športové poháre a pre každého hráča vo víťazných družstvách hodnotné vecné ceny ! V sobotu večer zábavný program a bohatá tombola...

 

"2.Gäceľská struna" (13.7.2013-sobota) Začiatok 15.00hod

 Vstup zdarma !

Prehliadka oravských hudobných skupín:

15.15 - 16.00 Nes Dayen 
16.20 - 17.10 Not Promising Case 
17.30 - 18.15 Lampions 
18.35 - 19.20 Black Storm 
19.40 - 20.30 G-R-T 
20.50 - 22.00 Ex-Pulse


"2.Oravský dostavník" (20.7.2013 -sobota) Začiatok 15.00hod

Lístky v predpredaji : 6,-EUR     Na mieste : 8,- EUR   Deti - zdarma

Kyvadlová doprava : od 17.00 do 23.00 každú hodinu Koliba - Gäceľ zdarma!

Predpredajné miesta : Autoumývareň 2x Révai,Tília kemp Gäceľ,MsKS,Bar Oravia - Robo Gonos

Folkový a country festival...

Účinkujú : Wabi DaněkAllan Mikušek ,Longhorns (PP),Ascalona (TO),Osudy (ZA), SAMO (DK-TO), BluFras (DK) a ďaľší..

 Z vážnych rodinných dôvodov skupina OSUDY bohužiaľ nevystúpi a program sme na začiatku museli doplniť o vystúpenie pesničkára Petra Medveckého.Ďakujeme za pochopenie...

Časový rozpis účinkujúcich:
15.00 - 15.45 Peter Medvecký
16.00 - 16.45 SAMO
17.00 - 17.30 BluFras
17.45 - 18.30 ASCALONA
18.50 - 19.40 Longhorns
20.00 - 21.10 Wabi Daněk
21.30 - 22.30 Allan Mikušek
22.45 - 24.00 Country zábava 

                         

 

"Gäceľská synkopa" (26.7.2013- piatok) Začiatok 17.00hod

Vstup : 1,- EUR                                                     

Kyvadlová doprava : Koliba-Gäceľ  zdarma ! 17.00,18.00,19.00,20.00,21.00,22.00hod.

Obľúbená "Akorďácka " skupina FRESH Band so sólovými spevákmi  Sališ,Bocko,Kapičáková.Brodňanská vás zabavia na celý večer ...

 Hosť večera Milan Hrčka !!!

                                                   

 "2.Gäceľský Rev-i-val " (3.8.2013 - sobota) Začiatok 16.00hod

Vstupné 3,-EUR (deti vstup zdarma)

Občianske združenie T.A.R.G.O.  naše občianske združenie vás srdečne pozývajú na vystúpenie revivalových kapiel.

Nenechajte si ujsť prehliadku takmer originálov ! 

16.30 - 17.30 Judas Priest revival (s Tiborom Šándorom - TS)

17.50 - 18.50 U2 Revival SK (MT)...

19.10 - 20.10 TOTO Tribute (DK-NO)

20.30 - 21.30 Undivided Tribute Bon Jovi revival (MT)   

21.50 - 22.50  Schellinger revival (CZ),

 Skupina TOTO pre náhle vážne ochorenie bubeníka bohužiaľ nevystúpi,za čo sa priaznivcom skupiny TOTO a návštevníkom 2.Gäceľského Rev-i-valu ospravedlňujeme.

                                                                                                                                                

"Deň vody  na Gäceli" (10.8.2013 - sobota) 14.00hod - ZRUŠENÉ !

Ospravedlňujeme sa všetkým priateľom Gäceľského leta,ale túto akciu sme museli z technických príčin zrušiť.  Ďakujeme za pochopenie a veríme ,že nám naďalej zachováte priazeň.

 Oslava našej najvzácnejšej tekutiny spolu s našimi partnermi Oravskou vodárenskou spoločnosťou (OVS) a  Aquarelaxom Dolný Kubín - s množstvom súťaží a vodných atrakcií pre deti aj dospelých pri obľúbenej country kapele SAMO (J.Moľa a I.Slamka).Pri prezentácii spoločnosti OVS budete môcť vidieť ukážky z ich činnosti,techniku ktorú používajú pri práci a môžete si snimi zasúťažiť.

 

 

"Orava 1944 - Hordy útočia " (18.8.2013- nedeľa) Začiatok 11.00hod

Vstupné 1,- EUR (deti vstup zdarma)          

  TOMBOLA - AUTO na víkend od nášho partnera IMPA Dolný Kubín !

a veľa ďaľších hodnotných cien od našich sponzorov...

Po úspešnej minuloročnej na návštevnosť bohatej akcie si Klub vojenskej histórie "ORAVA" v spolupráci s obcou Oravská Poruba v areáli Gäceľského parku pripravil ďaľšiu  autentickú ukážku bojov počas SNP na Orave z II.svetovej vojny.

Mesto Dolný Kubín zastúpené p.primátorom Romanom Matejovom a funkcionármi Slovenského zväzu protifašistických bojovníkov si uctí pamiatku  padlých počas bojov SNP pri pamätníku (obchodný dom TESCO) položením vencov.

Atraktívne bude určite aj vystúpenie hradnej stráže prezidenta Slovenskej republiky a prídu si na svoje aj fanúšikovia Slovenskej armády,kde budú môcť v areály parku a kempu vidieť ukážky bojového nasadenie pri obklúčení a zajatí nepriateľa spolu s prehliadkou techniky a výzbroje Armády SR.

 Bojová akcia z II.svetovej vojny, vypukne o 15.00 hod a bude plná výbuchov streľby a akčných scén.... Na záver akcie vás zabaví živá hudba...

Časový harmonogram

09.45 - Prehliadka časti vojenských historických a armádnych vozidiel 

10.00 - Kladenie vencov pamiatke padlých (OD TESCO)

10.20 - Jazda vojenských vozidiel v kolóne (smer Bysterec-okruh SNP späť cez most na  ul. Radlinského)

10.30 - Zastávka vojenských vozidiel pre COOP Jednota (ul.Radlinského)

10.40 - Odchod vozidiel na Gäceľ

11.30 - Prehliadka bojovej techniky a zbraní ArmádySR na Gäceli (BVP,Aligátor,AKTIS,ručné zbrane..)

13.00 - Vystúpenie hradnej stráže

14.00 - "Show program " nástrel osádky BVP 2,kontakt,obchvat a zneškodnenie nepriateľa

15.00 - Rekonštrukcia bojov z obdobia SNP

16.00 - Hudobný program pod hlavným stanom


 

     boje 1 

 


"2.Gäceľský krígeľ " (23.-25.8.2013 - piatok,sobota,nedeľa)

každý deň od 15.00hod

Vstupné 1,- EUR (deti vstup zdarma)

          TOMBOLA - AUTO na víkend od nášho partnera IMPA Dolný Kubín !

a veľa ďaľších hodnotných cien od našich sponzorov...

Najväčší pivný festival na Orave !!! 

25 druhov piva 13-tich značiek ! Trojdňový festival zábavy,piva a dobrého jedla ! 

HEINEKEN, Zlatý bažant, Zlatý bažant Radler, Krušovice, Edelweis, Kelt, Corgoň, Černá Hora, Chodovar, Urpiner, Steiger, Litovel, Zubr, Staropramen...                                                           

Atraktívna obsluha !

Zabávať vás budú :

Piatok : 15.30 Duo Táborák

            17.00 The Best Solution(DK)

            19.00  Drišľak

            20.30  Brain Conect (Poľsko)

            22.00 Country Steps (RK)

Sobota :15.30 Wecheth (DK)

             19.00 Shock (s Jurom Gašincom)

             21.00 HLAHOL (Česká republika) 

             22.30 Country skupina SAMO

Nedeľa :15.30 Cifrovaná muzika s primášom Petrom Kučkom

             17.00 Jazz Buc-band

             19.00 Country casino Prešov,

 

  

"2.Remeselný jarmok dolnej Oravy " (31.8.2013 - sobota)13.00hod.   

Vstup zdarma !

 Tradičné aj netradičné remeslá nielen dolnej Oravy so zábavou po celý deň....

Zabávať vás budú : Dixieland S-band ,Peťo Medvecký a Juro Tomadlík

                                                                                                                                                             

 


 

 

"Mega LED disco party" (6.9.2013 - piatok ) Začiatok 19.00hod

Vstupné : do 23.00hod. 3,-EUR   po 23.00hod. 4,-EUR

Najväčšia LED disco na Orave za podpory DJ Robert BURIAN,DJ BAKU,DJ Robo... Svetelná show,LED obrazovky,párty atrakcie...          

 

 

In - line preteky (8.9.2013 - nedeľa) Začiatok 14.00 hod

V spolupráci s našim partnerom INTERSPORTom Dolný Kubín sme pre priaznivcov in.line korčuľovania pripravili súťaž na korčuliarskom okruhu okolo kempu Tília.

Kategórie v krorých sa bude súťažiť :

- Deti do 10 rokov

- Deti od 10 do 15rokov

- Ženy

- Rodinná štafeta

Prihlasovať sa môžete v predjni INTERSPORT v Dolnom Kubíne alebo mailom na adrese dolnykubin@intersport.sk

Ceny pre víťazov a drobné pozornosti pre prihlásené deti venuje INTERSPORT.

Usporiadateľ si vyhradzuje právo zmeny kategórií vzhľadom na počet prihlásených.

 

"3.Gäceľský kotlík " (14.9.2013 - sobota) Prezentácia družstiev o 10.00hod

Obľúbené súťažné stretnutie vo varení guľášu tento rok ako tretí ročník...

Zápisné pre družstvo je 5 EUR ,pričom drevo a vodu poskytne usporiadateľ.Ostatné suroviny ako aj náradie si musí doniesť každé súťažné družstvo.Vyhodnotenie bude približne o 16.00 hod.

Prihlášky družstiev posielajte na : info@4time.sk

 porota družstvá

 

"Gäceľské vinobranie " (21.9.2013 - sobota)  Začiatok o 15.00 hod

Vstupné :1,-EUR (v cene pohár na víno)

Vína z južnej Moravy pod veľkoformátovým stanom v prostredí Gäceľského kempu. Jedlá z diviny,rôzne druhy syrov s dobrou zábavou po celý deň...

Účinkujú : Helemese (CZ - Kyjov),TARGO unpluged....

Vinobranie vinohrady vínny pohár 

"1.Gäceľská kapustnica" (28.9.2013 - sobota)

                 Zrušené z technických príčin!!!

Súťaž vo varení kapustnice.

Prezentácia od 10.00hod.

 Prihlášky družstiev posielajte na : info@4time.sk


Gäceľská kapustnica


Netradičná súťaž vo varení kapustnice .Zápisné pre družstvo 5,- EUR.Drevo a vodu poskytne usporiadateľ